Premiéra dílu 29 – Pamlsek

12.09.2007 1 komentář

V pátek se dočkáme premiéry třetí epizody závěrečné řady seriálu Četnické humoresky. Co se tedy odehraje v epizodě nazvané Pamlsek?

Četníci z brněnské pátračky si nemohou stěžovat na nedostatek práce. V městském parku je objevená mrtvá mladá žena, četníci u ní najdou pouze jízdenku do vesnice u Mikulova, více o ní nevědí. Na zámku hraběte Koutníka z Hnízdova se chystají zásnuby, hrabě si bude brát jistou dámu, která se mu představila jako grófka Eržika Golgócyiová. Hrabě volá četníky, má dojem, že ho chce někdo připravit o život. A není divu, příběhem se pohybuje tajemná dáma s pistolí, která se chce pomstít. Zatímco Ludmila s Líbalem slavnostně otevírají salon a fotoateliér, Arazím žárlí na manželku a prohání své podřízené. Němec s Ambrožem pátrají ve vinařské vesnici s pomocí fotografie po totožnosti zavražděné dívky a ocitají se ve víru bujaré veselky – starosta vdává dceru. Na zámku se stupňují přípravy na zásnubní hostinu a hrabě opět žádá o pomoc četníky z pátračky, někdo po něm totiž vystřelil a navíc je hrabě uvězněný na záchodě – někdo ho chtěl snad i otrávit pamlskem. Arazím s Jarým a Zahálkou odjíždějí na zámek, kde se jim podaří zachránit životy hraběte i údajné grófky Eržiky. Zkušený Arazím nakonec dopadne i nebezpečného vraha.

Sledujte v pátek 14. září od 20 hodin na programu ČT1. Ješte připomínám, že podrobný popis děje epizody si můžete přečíst na těchto stránkách vždy v průběhu následujícího týdne spolu s fotografiemi.

Komentáře

Avatar
franco.udine 14.09.2007

Je škoda, když už televize dala tolik peněz na výrobu tohoto „dobového“ seriálu, že nemá kvalitnějšího scénaristu. Snad kromě kostýmů nemá tento seriál s první republikou nic společného. Navíc se to má odehrávat na Moravě, kde podle scénáře se „chlapi z vesnice vrátí z vinice a půjdou do sklípků“. Takhle se mluví snad jenom v mytologických představách Pražáků o Moravě. A to nemluvím o neustálých, často až nemístných, pubertálních dvojsmyslných poznámek. škoda, P. Moskalyková je možná dobrá režisérka, ale prachmizerná scénáristka.

Přidat komentář

Hledání