O druhé řadě Četnických humoresek

V druhé sérii seriálu Četnické humoresky se diváci opět setkávají s oblíbenou sestavou četnické pátračky, z níž ve třetím dílu odchází praporčík Turko (Stanislav Zindulka) do penze. V šestém dílu druhé série nazvaném Návrat přichází strážmistr Karabela, který se již objevil ve čtvrtém dílu první série Beáta. Výraznou roli hraje Arazímova půvabná dcera Klaudie (Olga Krasko), která se jako nečekaný dárek zjevila na Štědrý den v posledním dílu první série. Milou hospodyni Andělku vystřídala starší Blaženka (Vlasta Peterková), která je nejen výborná kuchařka, ale navíc zamotá hlavu jednomu z našich četníků. Korpulentního strážného Frantu nahradil štíhlejší četník (Ondřej Mikulášek), kterému kolegové ze zvyku začnou říkat také Franto. Ženský komický element ztvárnila v postavě energické novinářky Kamily Klikové Tatiana Vilhelmová. V době, kdy je půvabná květinářka Ludmila v Americe, zasáhne do života starého mládence Arazíma nezanedbatelným způsobem zajímavá žena – doktorka Karlička Formánková v podání herečky Libuše Šafránkové, jejímž televizním manželem je tentokrát Jan Hartl. Rodiče Karličky představují Luděk Munzar a Věra Galatíková.

V jednotlivých epizodách druhé série diváci uvidí mnohé z našich oblíbených herců – mimo jiné Radovana Lukavského v postavě hrdého hraběte Waldera, Naďu Konvalinkovou jako jednu z majitelek nevěstince, Václava Postráneckého coby poněkud směšného starého mládence, Radoslava Brzobohatého, Janu Janěkovou a Martina Havelku v trojúhelníku neodbytně přitahovaných milenců, Ilju Racka jako doktora Smrt ve stejnojmenné epizodě, Borise Rössnera a Valerii Zawadskou zase svede dohromady to, v čem jejich postavy vynikají – v podvodech. Zločin z minulosti zase poskytl zajímavé herecké příležitosti Miluši Šplechtové a Janu Novotnému. A některé postavy z první série se objeví znovu – třeba Hana Gregorová jako majitelka šantánu nebo Marek Vašut jako ministr.

Náročnost a pestrost natáčecích motivů je zcela srovnatelná s první sérií – dobová prostředí se podařilo najít a uzpůsobit mimo Brno – např. v Jevíčku (sanatorium), Prostějově (kavárna), Kroměříži (šantán a ulice), Olomouci (zachované urbanistické komplexy), u Mikulova (prvorepublikové opevnění), v Napajedlích (dobovou stavbu pro koňské aukce), ale také v místech, které bývají spíš na podrobnějších mapách – bývalý lihovar u Řečice, mlýn s náhonem a vodním kolem u Micmanic, případně vápencový lom poblíž Ostrova u Macochy. Zvláště náročné bylo pro díl Loupežník evokovat atmosféru Zakarpatské Rusi – města Chustu a poloninových osad (natáčeno ve skanzenu Stará Ľubovňa).

Zdroj: Česká televize

Hledání