Arazím Karel

Hraje: Tomáš Töpfer

Karel Arazím je bezesporu hlavní postavou celého seriálu. V jeho průběhu se ze zástupce velitele Četnické pátrací stanice Brno stává jejím velitelem.

Tomáš Töpfer se narodil v Praze v roce 1951. Vystudoval konzervatoř v Brně a DAMU v Praze, prošel divadly v Ostravě, Ústí nad Labem a v Šumperku. Od roku 1987 hrál ve vinohradském divadle. S Eliškou Balzerovou založili v roce 1995 Nadaci Fidlovačka a uvedli do provozu zchátralou budovu divadla v Praze-Nuslích. Töpfer je v Divadle Na Fidlovačce ředitelem, hercem i režisérem.

Největší popularitu mu přinesly role v seriálech: doktor Král z Života na zámku a velitel četnické stanice Arazím v Četnických humoreskách. Nyní se objevil jako lékař v pokračování Nemocnice na kraji města. Společně s bratrem provozují pražskou hospodu U kalicha. Z prvního manželství má dvě dcery, které žijí v Americe, se svou druhou ženou a dcerou žijí v Praze. Ve svém divadle Na Fidlovačce, režíroval několik her (Dalskabáty, Fidlovačka, Obchodník s deštěm) a účinkuje v představeních: Horoskop pro Rudolfa II., Šumař na střeše, Blboun a Julie, ty jsi kouzelná!

Fotky

Zobrazit celou galerii

Komentáře

Avatar
Petr P. 01.04.2016

Seriál se mi moc líbí,každý týden ho sleduji.

Bechyňová Jiřina 22.05.2016

Prosím o sdělení, zda postava Karla Arazíma je napsána dle skutečné osoby . Ráda bych věděla , přezil li skutečně onen četník dobu okupace .
Děkuji za případnou odpověď .

Avatar
Avatar
Ivan 28.05.2016

Pane bože…když umíte napsat na internetu napsat komentář, tak si snad umíte najít i to jestli je to podle skutečné události…

rozálie švubová 14.06.2016

já nejraději chodím v četnických uniformách.Mám jich doma 5.

Avatar

Přidat komentář