Díl dvacátý osmý – Rýhonosec řepný

Strážmistr Zahálka slouží na malé stanici ve vesnici Kružberk, kam byl převelen po hrubém zanedbání povinností (epizoda 24 „Hypnotizér“) a vzpomíná na službu na pátrací stanici, kam by se rád vrátil.

V řepném poli dojde k vyřizování účty mezi pašeráky a jeden z nich je ubit k smrti. Ostatní si myslí, že je pouze v bezvědomí a tak ho odnášejí domů, kde si teprve uvědomí že je mrtev a tak předstírají nehodu při pádu ze schodů. Zahálka nachází na šatech mrtvého brouka žijícího v řepném poli a je přesvědčen o nafingované nehodě. Jeho neoficiální vyšetřování ho přivádí k lehké holce Žofii, která ho svede. Že vše bylo předem naplánováno zjišťuje ve chvíli, kdy ji přistihne při signalizování toho, že Zahálka spí a pašeráci tak mohou pracovat.

Druhý den nachází mlýn ke kterému bylo signalizováno a v něm velké množství peněz. Jeden z balíčků si bere a předává jej prostřednictvím bývalého velitele Šiktance pátračce. Peníze jsou falešné, natištěné fašistickým Německem k destabilizaci československé měny. Zjištění vede k zatčení Žofie, pašerákům se daří zmizet. Těm se překažení plánů nelíbí a chystají pomstu – šance se jim naskytne při zahálkově obchůzce lesem. V přestřelce je těžce zraněn a padá do rokle. To ho na jednu stranu zachrání před pašeráky, na druhou mu hrozí smrt. Naštěstí je nalezen místním velitelem stanice a transportován do nemocnice.

Jako mimořádnou odměnu za odhalení falašných peněz je zemským velitelstvím četnictva přeřazen zpět k četnické pátrací stanici do Brna.

Online video epizody seriálu lze sledovat přímo ve stránce bez nutnosti stahování souboru.

Výše uvedené video je jedním z volně dostupných videí serveru YouTube a není součástí těchto stránek (na těchto stránkách je umístěn pouze odkaz na video). Nezodpovídáme tedy za obsah videa ani nemůžeme garantovat dostupnost či kvalitu videa.

Komentáře

Zatím nekomentováno

Přidat komentář