Díl dvacátý devátý – Pamlsek

Online video celé epizody

V noci je v parku zastřelena mladá žena. Identita osoby je neznámá, jediná nalezená stopa, která by mohla četníky z pátrací stanice přivést na stopu je autobusová jízdenka do Mikulova.

Mezitím se ocitáme v zahradě zámku hraběte Koutníka z Hnízdova, u rybníčku kde právě rybaří. Náhlý výbuch ke kterému dojde na hladině, způsobí hraběti úlek a pád do vody. Zabrání také záhadné ženě v černém, schované za jedním z okolních stromů ve výstřelu. Ihned je alarmována pátračka. Arazímovi s Jarým se verze atentátu nepozdává. Dává jim za pravdu nalezená karbidová lampa (karbid s vodou prudce reaguje) a pruty na chytání ryb. Když ještě na místě zadrží dva mladíky, je vše vysvětleno. Pekařský syn s kamarádem se doznávají k pytlačení.

Na zámek přijíždí údajná grófka Eržika Golgócyiová s komorníkem. Ve skutečnosti se nejedná o maďarskou šlechtičnu, ale o bývalou majitelku nevěstince z blízkého okolí. Má v úmyslu provdat se za zámeckého pána a získat tak šlechtický titul.

Při přípravách na zásnuby je po hraběti opět stříleno tajemnou ženou v černém a opět alarmována pátračka. Je nalezena nábojnice. Arazím si také všímá vozu údajné grófky a je mu jasné že v tomto případě nebude všechno takové jak na první pohled vypadá.

Ambrož s Němcem se vydávají po stopě mrtvé a ta je prostřednictvím autobusové jízdenky přivádí do Mikulova kde starosta právě vdává dceru. Ve sklípku, kam jsou pozváni, zjišťují totožnost oběti a také notně konzumují alkohol. Při noční cestě zpět do kasáren usínají v místní zastávce.

Arazím dostává anonym o Ludmile a Líbalovi. Každou chvíli sleduje pohyb v ateliéru. Nakonec v noci navštěvuje Líbala a inzultuje jej. Pak odjíždí na motokole za Ambrožem a Němcem. Nalézá je na zastávce a zůstává do rána.

Ráno se Ludmila dozvídá od Líbala co se přihodilo, a rozezlena se řítí na četnickou stanici podat oznámení. To však nikdo nechce přijmout.

Eržika navštěvuje cukráře, objednává cukroví na zásnuby a platí hraběcí dluh. Cukrář nabízí zdarma prezent – velké srdce, jež dává upéci svému synovi. Syn – pátračkou chycený pytlák – se chce pomstít a tak do těsta přidává projímadlo.

Věčer se konají zásnuby. Hrabě ujídá ze sladkého srdce a následně tráví většinu večera na toaletě. Přijíždí pozvaní četníci. Arazím poznává nevěstu – bordelmamá a varuje ji. Pokud neoznámí co je zač a dojde ke svatbě, bude ji stíhat za podvod. V zámku se objevuje tajmná žena v černém a míří na hraběte. Ukazuje se, že jde o bývalou služebnou, se kterou měl dítě a které se zřekl. Aby uživila sebe i dítě byla nucena pracovat v nevěstinci a nyní se chce pomstít. Grófka zasahuje a strhává zbraň stranou. Zasahuje i Arazím a zatýká střelkyni – na základě dříve nalezené nábojnice usvědčenou i z vraždy ženy v parku. Svatba se nakonec přece jen koná, hrabě unešen eržičinou odvahou se přece jen ožení ,i když ví, že žádnou hraběnkou není.

Fotky

Vybrané náhledy fotek z galerie této epizody. Další fotky jsou dostupné v galerii epizody.

Zobrazit celou galerii

Video

Online video celé epizody seriálu zobrazíte zdarma a bez stahování v samostatné stránce kliknutím na obrázek.

Komentáře

Zatím nekomentováno

Přidat komentář