Díl dvacátý sedmý – Majlant

Online video celé epizody

První díl třetí serie navazuje na předchozí řadu seriálu a odehrává se zhruba s šestitýdenním odstupem. Velitel četnické pátrací stanice Karel Arazím je nepříjemně překvapen rozhodnutím jeho manželky Ludmily najmout pomocnici k jejich dvěma miminům. I přes doporučení od posledního zaměstnavatele paní Šiktancové (manželky bývalého velitele pátračky) nechce o pomocnici ani slyšet. Aby toho nebylo málo, sděluje mu Ludmila, že pomocnice kvůli nim odmítla lukrativnější nabídku práce s ubytováním, a tedy, že nemá kde bydlet a tudíž se ubytuje u nich. Na to Arazím odpovídá aby si zvolila, zda má zůstat on nebo pomocnice a po setkání s ní se stěhuje do kasáren.

Baba Menšíková, naše stará známá z předchozích dílů, se stará o svou starou sestru. Ta je již senilní a domnívá se, že jí sestra trápí a chce ji připravit o peníze. Neustále to všem na potkání zdůrazňuje, zejména pekařskému pomocníkovi a starému nepříteli Menšíkové Kotrbovi. Shodou náhod se tato sestra Menšíkové ocitá na kolejích, těsně před přijíždějícím vlakem, který ji na místě usmrtí. Vyšetřování se ujímá brněnská pátračka v čele s Arazímem.

Mezitím se odehraje pohřeb manžela Kamily Klikové, reportérky místního plátku, další naší staré známé z druhé serie seriálu (její manžel spáchal sebevraždu ve chvíli, kdy jej přišli zatknout pro kolaboraci s nacisty). Na pohřbu je přítomna Ludmila, jakožto kamarádka Kamily a následně dorazí i Arazím s kolegy. Arazím sděluje Ludmile, že se domů nevrátí, dokud tam bude přítomna jejich nová pomocnice.

Místní hrobník začne připravovat hrob pro pohřbení sestry baby Menšíkové. Po odkrytí desky hrobu nalézá obrovské množství mincí. Okamžitě se rozhoduje se jich zmocnit. Nemůže to však provést ihned a obává se, že by při pohřbu byly mince nalezeny, a tak jde za farářem a lživě jej o informuje o tom, že sestra baby Menšíkové chtěla spáchat sebevraždu. To je důvodem, aby nesměla pohřbena na katolickém hřbitově.

Arazím navštěvuje bývalého velitele pátračky Šiktance aby s ním probral co dál. Šiktanc mu radí spřátelit se s jejich novou pomocnicí, což také následně Arazím udělá a při návštěvě doma se udobří s manželkou a zůstává „přes noc“.

Baba Menšíková se nechce smířit s tím, že by její sestra nemohla být pohřbena na hřitově. Vyvolává v pekařském obchodě hádku s Kotrbou, neboť se domnívá, že on je zodpovědný za to, že je nehoda její sestry považována za sebevraždu. Při hádce dostane pekař (Kotrbův zaměstnavatel) infarkt a je na místě mrtev. Inscenuje noční duchařskou scénku u hrobu její sestry pro faráře a hrobníka, které pozve prostřednictví psaných anonymů. K té však nedojde, neboť je přímo v hrobě při krádeži mincí přistižen hrobník. Menšíková vyzývá Kotrbu, jenž ji sledoval až na hřbitov, aby zasáhl. Dochází ke rvačce přímo v hrobě a pokusu hrobníka zabít Kotrbu. Tomu však zabrání četníci, sledující Menšíkovou již od jejího odchodu z domova.

Hrobník je zadržen pro pokus vraždy, sestra Menšíkové je pohřbena na hřbitově (po doznání hrobníka, že si legendu o sebevraždě vymyslel) a nakonec i Kotrba, který smrtí pekaře přišel o práci, nachází novou a to v pekárně, kterou od dědiců pekaře za nalezené peníze (z hrobu její sestry) kupuje baba Menšíková. Ta se tak stává jeho zaměstnavatelem.

Fotky

Vybrané náhledy fotek z galerie této epizody. Další fotky jsou dostupné v galerii epizody.

Zobrazit celou galerii

Video

Online video celé epizody seriálu zobrazíte zdarma a bez stahování v samostatné stránce kliknutím na obrázek.

Komentáře

Zatím nekomentováno

Přidat komentář