Díl třicátý první – Dědic

Online video celé epizody

Velitel brněnské pátračky Karel Arazím je zemským velitelem donucen přijmout na pátračku a jmenovat svým zástupcem Leopolda Skrčílka, synovce generálního velitele četnictva. Dosavadní zástupce Josef Ambrož chápe, že musí ustoupit, a že Arazím dělal co mohl, ale stejně se stává Skrčílek mezi četníky hodně neoblíbeným již před svým příchodem.

Na statku bratří Filipa a mladšího Josefa Kalouskových umírá filipova dlouhodobě nemocná manželka Růžena. Ještě před svou smrtí mu děkuje za to jak se o ni staral a lituje toho, že mu nemohla dát syna. Mrzí ji to i proto, že ani Josef nemá manželku a děti a tak nebude mít kdo statek zdědit. Filipovi proto sděluje, že by jí nevadilo, pokud by si po její smrti vzal mladou děvečku Boženu. Božena se však schází s čeledínem Rudolfem a občas za ní „zaskočí“ i bratr Josef.

Božena zjišťuje, že je těhotná. Neví co má dělat, a tak se radí otcem dítěte Rudolfem, který ji radí, že v zájmu dítěte přesvědčit Josefa, že je jeho. To také udělá. Bohužel mezitím umírá filipova manželka a Filip nabízí Růženě sňatek. Vše se rozetne po vesnické zábavě, kdy se oba opilí bratři střetnou – Filip se vrhne na Boženu a následně ho ve rvačce Josef nešťastnou náhodou zabije.

Na té samé zábavě sedí u jednoho stolu mládež z vedlejší vesnice. Tonda Příhoda a děvčata Jitka, Mařka a Zuzka. A přesto, že to většinou bývá obráceně, tady vedou košilaté řeči a narážky děvčata. Také nalévají Tondu kořalkou a mají moc velkou starost o to, aby byl opilý tak akorát. A po cestě domů ho všechna tři děvčata znásilní…

 

Fotky

Vybrané náhledy fotek z galerie této epizody. Další fotky jsou dostupné v galerii epizody.

Zobrazit celou galerii

Video

Online video celé epizody seriálu zobrazíte zdarma a bez stahování v samostatné stránce kliknutím na obrázek.

Komentáře

Zatím nekomentováno

Přidat komentář