Jarý Bedřich

Hraje: Ivan Trojan

Bedřich Jarý začíná v prvním díle seriálu jako nováček na Četnické pátrací stanici. Postupem času se stává zástupcem velitele – Karla Arazíma. V průběhu druhé řady se žení s Arazímovu dcerou Klaudií a stává se tak zetěm náčelníka brněnské patrací stanice.

Ivan Trojan se narodil 30. června 1964 v Praze. Pochází z herecké rodiny. Jeho otcem je herec Ladislav Trojan, starší bratr Ondřej Trojan je známý režisér a producent. Zpočátku ho herectví moc neoslovilo. Studoval sportovní gymnázium a aktivně se věnoval basketbalu. Vždy prý platil za baviče třídy, tak se ve třetím ročníku rozhodl podat přihlášku na pražskou DAMU a vystudoval herectví.

V roce 1988 začal působit v Realistickém divadle, dnešním Labyrintu, a v letech 1990 – 1997 hrál v Divadle Na Vinohradech. V roce 1997 přijal angažmá v tehdy nově vznikajícím Dejvickém divadle kde ho můžeme vidět dodnes. V roce 1998 byl nominován na Cenu Thálie za roli hejtmana ve hře Revizor, ale až o dva roky později získal tuto cenu za titulní roli v adaptaci románu A. I. Gončarova Oblomov a také byl za tuto roli nominován na cenu Alfréda Radoka.

Ve filmu si však poprvé zahrál ve svých 35 letech ve filmu režiséra Davida Ondříčka Samotáři, kde hrál neurotického doktora Ondřeje. Tato role mu vynesla nominaci na Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Od té doby začíná Ivanova popularita stoupat a během dvou let získá další tři České lvy. V roce 2003 si zahrál ve filmu Želary, který byl nominován na Oskara. Dále jsme ho mohli vidět ve filmech Příběhy obyčejného šílenství a Anděl Páně.

Od roku 2000 hraje v úspěšném televizním seriálu Antonína Moskalyka Četnické humoresky kde skvěle ztvárnil roli štábního strážmistra Bedřicha Jarého. Ivan skvěle vyniká také v dabingu. Jeho hlas jsme mohli slyšet v seriálu 24 hodin jako federálního agenta Jacka Bauera v podání Kiefera Sutherlanda dále daboval například v Návratu do budoucnosti 2 nebo v seriálu Ally McBeal. Je ženatý s herečkou Klárou Trojanovou – Pollertovou, která je sestrou vodního slalomáře Lukáše Pollerta. Má s ní dvě děti: Františka (1999) a Josefa (2001).

Celá tato stránka o Ivanu Trojanovi byla vytvořena z materiálů poskytnutých našimi partnerskými stránkámi „Ivan Trojan – fanweb“ sídlícími na adrese http://ivantrojan.wz.cz, za což jím tímto děkujeme.

Přečtěte si také:
Přehled divadelních rolí Ivana Trojana (stránky ivantrojan.wz.cz)
Přehled dabingových rolí Ivan Trojana (stránky ivantrojan.wz.cz)
Přehled ocenění udělených Ivanu Trojanovi (stránky ivantrojan.wz.cz)

Fotky

Zobrazit celou galerii

Komentáře

Avatar
Jana Šindelářová 30.05.2016

dobrý den, nechci být zlá, ale nebylo již reklam s tímto hercem přes čáru ? dům už má a tak nevím, proč jeho hlad po penězích odnášíme my diváci ? kdo dnes nepotřebuje peníze ? takže mu nevadí ztráta oblíbenosti jako u mne ? Už ho vážně nemohu ani vidět a tolik jsem ho měla oblíbeného !? Proč si zachovává důstojnost p.Abrhám a další, opravdu herci ? kromě Postráneckého, ten je stejný jako p. Trojan, je to smutné a zároveň odporné – děkuji a omlouvám se, chci mít alesp.u TV pohodu a ne vidět opět „hladové“ herce v reklamě .

Přidat komentář