Menšíková

Hraje: Jiřina Bohdalová

Baba Menšíková je svérázná postava, která si nenechá nic líbit a nikým se zastrašit. Poprvé se s ní setkáváme v epizodě třetí, nazvané Medovina (online video), kde je obětí krádeže včelích úlů. Dle jejího mínění se vyšetřující vrchní strážmistr Arazím nesnaží dostatečně a tak lstí usvědčuje sama z krádeže pekařského pomocníka Kotrbu.

Po druhé se s Menšíkovou setkáváme opět až v díle sedmadvacátém Majlant (online video). V tomto díle se její sestra domnívá, že ji chce baba připravit o majetek a tak „ukládá“ peníze do rodinného hrobu. Když ji pak nešťastnou náhodou srazí a zabije vlak, nachází hrobník připravující pohřeb ohromné množství peněz v hrobě. A protože je nestíhá nenápadně ukrást, vymýšlí si, že smrt nebyla náhodou, ale sebevraždou. V takovém případě by nesměla být pohřbena na katolickém hřbitově. Menšíková podezřívá z pomluv opět Kotrbu.

Vše se zamotává a nakonec zachraňuje Kotrba Menšíkové život, když se jí snaží přistižený hrobník zabít. Za to se mu Menšíková odvděčí koupením pekárny, kde Kotrba pracuje a povýšením z pomocníka na pekaře.

Fotky

Zobrazit celou galerii

Komentáře

Zatím nekomentováno

Přidat komentář