Kostroun, podplukovník

Hraje: Karel Janský

Podplukovník četnictva z moravského zemského velitelství. Přímý nadřízený vrchníh strážmistrů brněnské četnické pátrací stanice – Šiktance a Arazíma.

Vystupuje v celé řadě epizod seriálu.

Karel Janský (28. 4. 1944 – 12. 4. 2011)
Herec známý zejména z divadelních rolí. Po absolutoriu na JAMU v roce 1966 nastoupil do Divadla bratří Mrštíků (dnes Městské divadlo v Brně), kde působil od roku 1966 až do roku 2011. Za svoji kariéru ztvárnil přes sto divadelních rolí, např. Princezna Pampeliška, Marie Stuartovna, Smutek sluší Elektře…

Ve filmu a televizi debutoval v roce 1975 ve slovenském filmu z druhé světové války Brána k domovu. Obsazován byl zejména do komedií, pohádek a adaptací literárních předloh brněnského studia Československé televize.

Karel Janský působil od osmdesátých let také v dabingu v celé řadě filmů. Největšího úspěchu dosáhl v devadesátých letech dabováním postavy J. R. Ewinga v americkém seriálu Dallas.

Karel Janský zemřel po dlouhé nemoci 12. dubna 2011 ve věku 66 let.

Fotky

Zobrazit celou galerii

Komentáře

Avatar
Petra gojová 11.03.2020

Prosím vás nezačne zase hrát četnické humoresky nové příběhy aby se na Facebooku nebo nám napište komentář nebo dotaz jako znamení zvěrokruhu taká se Petra gojová které jsou pro nás byla velkým množstvím příslušenství za vás vyberete tu nejlepší možnou cenu za nejlepší cenu se záruka nevztahuje na běžné nošení nebo dotaz jako první se na Facebooku nebo internetu ctím se na to aby Edward Snowden dostal na běžné nošení dětí na běžné nošení

Přidat komentář