Líbal Hugo

Hraje: Miroslav Donutil

Hugo Líbal – majitel fotoateliéru. Ve třetí řadě seriálu obchodní společník Ludmily (provozují spolu fotoateliér). Dělá Ludmile návrhy a v dvacátémdevátem díle je dokonce inzultován Arazímem.

Miroslav Donutil – narodil se 7. 2. 1951v Třebíči, ale krátce po absolvování základní školy se jeho rodina přestěhovala do Brna a právě s tímto městem je dnes často spojována jeho osobnost. Původně mířil na dráhu novináře, ale reparát z francouzštiny a zkušenosti s amatérským divadlem jej nakonec nasměrovaly na JAMU. V r. 1973 se stal oficiálním členem brněnského divadla Husa na provázku kde ztvárnil přes padesát nezapomenutelných rolí. Od dubna 1990 je členem Činohry Národního divadla v Praze.

Ve světě filmu se prosazoval daleko déle. V r. 1978 na sebe upozornil titulní rolí loupežníka Nikoly Šuhaje ve snímku BALADA PRO BANDITU. V 80. letech následně z pláten kin jakoby vymizel. Mihnul se například v Postřižinách, ale na opravdový úspěch a pozornost filmových diváků si musel počkat až do let devadesátých. Tehdy konečně začal dostávat před kamerou větší příležitosti a ačkoli i tak hrál většinou jen vedlejší postavy, mnoho z nich se kladně zapsalo do podvědomí diváků. Ať už to byl poručík Troník v Černých baronech, uhlazený advokát Ulrich z Dědictví aneb kurvahošigutentag, zarputilý komunista a rázný otec rodiny major Šebek v Pelíškách, nedostatkem sexu strádající herec z Nudy v Brně, nebo farář v na Oscara nominovaných Želarech. Naposledy jsme jej mohli vidět v Morávkově komedii Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště.

Fotky

Zobrazit celou galerii

Komentáře

Zatím nekomentováno

Přidat komentář